Singapur Świat

Zoo w Singapurze

-
7 lipca 2016

Będąc w Singapurze, nie można się obyć bez wizyty w tamtejszym ogrodzie zoologicznym. To zdecydowanie najlepsze zoo, w jakim dotychczas byliśmy. Niezależnie od tego czy podróżujemy rodzinnie, w grupie znajomych czy samotnie, Zoo w Singapurze po prostu trzeba odwiedzić.  Najlepiej zarezerwować sobie na ten cel cały dzień, by zwiedzanie uczynić spokojnym spacerem pomiędzy kolejnymi częściami ogrodu zoologicznego. 

To szczególnie ważne jeśli do singapurskiego zoo zabieramy kilkulatka zainteresowanego każdym napotkanym po drodze zwierzakiem. Zoo jest ogromne, pełne nie tylko ciekawych okazów zwierząt, ale również informacji o nich.

Singapore Zoo-21Singapore Zoo-5

Singapore Zoo-1

Tygrys biały

Singapore Zoo-2

Hipopotam karłowaty

 Singapore Zoo-4

Czym szczególnym wyróżnia się zoo w Singapurze, że warto poświęcić mu tak dużo czasu i uwagi? Oczywiście imponuje liczba gatunków, ale największy atut tego miejsca to warunki, jakie zapewniono zwierzętom  – jakkolwiek by tego nie interpretować – w niewoli. W tym miejscu to człowiek może się poczuć intruzem wkraczającym na terytorium zwierząt. Nie pominięto, rzecz jasna, kwestii bezpieczeństwa zwiedzających. Uczyniono to jednak w sprytny sposób. Granicę kontaktu człowiek-zwierzę stanowią w większości naturalne przeszkody, na przykład szerokie rowy lub skały. Z kolei drewniane płoty czy siatki wręcz wtapiają się w otoczenie. Już na pierwszy rzut oka widać, że zwierzęta mają doskonałe warunki, a opieka nad nimi jest na najwyższym poziomie.

Singapore Zoo-18

Kazuar

Singapore Zoo-16Singapore Zoo-6Singapore Zoo-7Singapore Zoo-13Singapore Zoo-9Singapore Zoo-11Singapore Zoo-15Singapore Zoo-17

Oczywiście zoo – nawet te najlepsze – nie zastąpi zwierzętom życia na wolności. Natomiast dla wielu rzadkich gatunków może  być szansą na przetrwanie. W singapurskim zoo dzięki profesjonalnej opiece oraz akcjach uświadamiająco-edukacyjnych dla zwiedzających, wydaje się, że ten cel jest skutecznie realizowany.

Singapore Zoo-3

Singapore Zoo-20


Informacje praktyczne:

Wstęp do ogrodu zoologicznego kosztuje 33 S$ (ok. 100zł). Kupując bilet online można zaoszczędzić do 25%, należy jednak uwzględnić koszt obsługi transakcji w walucie innej niż rozliczeniowa, po często niekorzystnych kursach walutowych.

Na terenie zoo znajduje się kilka restauracji. Jak zwykle w takich miejscach, jest bardzo drogo.
Istnieje możliwość zostawienia bagażu w szafkach oraz wypożyczenia wózków dla dzieci.

Mając więcej czasu w Singapurze, można rozważyć zakup biletu w pakiecie z innymi atrakcjami Wildlife Reserves, na przykład River Safari, Night Safari lub Jurong Bird Park. Nie odwiedziliśmy żadnego z pozostałych miejsc, ale zważywszy na rozmiary zoo i czas w nim spędzony, raczej odradzamy wizytę w więcej niż jednym parku tego samego dnia.

 

Tagi
POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb