Czytelnia

Karol Werner – „Twoja Samodzielna Podróż”

-
17 lipca 2016

Organizacja wyjazdu na własną rękę nie dla każdego jest oczywista. Choć od początku sami organizujemy swoje podróże, minęło trochę czasu nim opanowaliśmy tę sztukę – tanie loty, noclegi poza hotelami, efektywne pakowanie, częsta relokacja, itd. To z początku nie jest takie proste.

Karol Werner – autor bloga Kołem się Toczy – napisał bardzo praktyczny poradnik „Twoja Samodzielna Podróż”, który ma pomóc zrealizować podróżnicze marzenia i rozwiać wątpliwości przed ruszeniem w drogę. Książka wydana jest w formie elektronicznej (w kilku formatach), do której dołączana jest również wersja audio.

Tylko konkrety, bez lania wody

„W e-booku zebrałem całą niezbędną wiedzę, jakiej potrzebujesz do zrealizowania swoich podróżniczych marzeń. Znajdziesz w niej tylko rzeczowe i konkretne informacje – bez lania wody!” – pisze Karol o swojej książce. Nie ma w tym ani krzty przesady. Na 130 stronach, Karol porusza najistotniejsze zagadnienia dotyczące planowania podróży na własną rękę.

Pierwsza część książki to część „motywacyjna”, w dużej mierze odnosząca się do stereotypów, bądź wymówek powstrzymujących nas od ruszenia w drogę. Bo tak samemu to niebezpiecznie. Bo finanse niewystarczające. Bo bariera językowa. Karol przekonuje, że podróż zaczyna się od chęci i zdobycia niezbędnej wiedzy, cała reszta przychodzi sama. (Potwierdzamy!)

Druga część książki to czysty poradnik, w którym znajdują się takie aspekty podróży jak: bezpieczeństwo, organizacja transportu, tanie lub darmowe noclegi, biwakowanie, ubezpieczenia. Wszystko przy uwzględnieniu ograniczonego budżetu.

Dla kogo ta książka?

Przede wszystkim dla osób szukających motywacji do wyruszenia w podróż na wlasną rękę, bądź planujących swoją pierwszą podróż. A co z tymi którzy już mają pierwszy wyjazd za sobą? To zależy. Jeśli już przejechałeś/-aś pół świata za grosze, spanie na dziko nie jest Ci obce, doskonale radzisz sobie w nowym otoczeniu, być może książka nie będzie dla Ciebie odkryciem. Natomiast jeśli podróżujesz samodzielnie śpiąc jedynie w hotelach i rzadko schodząc z utartego szlaku; chcesz podróżować taniej, bardziej otworzyć się na świat, zacząć przygodę z wyjazdami rowerowymi i biwakowaniem – moim zdaniem znajdziesz w tej książce wiele przydatnych wskazówek.

Czy warto?

Do 24 lipca tę książkę elektroniczną można nabyć za 25zł (później 29zł). Wydaje się to bardzo niewiele za taki ogrom informacji zebranych w jednym miejscu i podanych w bardzo przystępny sposób. Biorąc pod uwagę realne oszczędności w podróży, jakie może przynieść zdobyta wiedza, jestem przekonany, że warto na nią wydać równowartość obiadu.

Na stronie http://kolemsietoczy.pl/twoja-samodzielna-podroz/ dostępne są fragmenty ksiązki oraz spis treści. Tam również można zamówić książkę w przedsprzedaży, w niższej cenie.

1280 X 853

 

Tagi
POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb