Polska

Smakujemy Lublin – Europejski Festiwal Smaku

-
15 września 2016

Ciekawe miejsce doprawione dobrym smakiem to idealna mieszanka w czasie podróży. Trudno zaprzeczyć, że lubimy „pomaszkiecić”, a kulinaria są dla nas ważną częścią dłuższych czy krótszych wypadów. A jeszcze jeśli uda się trafić na taką ucztę jak Europejski Festiwal Smaków w Lublinie, to dla naszych podniebień nie może być chyba lepiej.

Europejski Festiwal Smaku

Pretekstem do wizyty na Lubelszczyźnie nie była jednak sama impreza kulinarna. Od dawna ten region tkwił gdzieś w naszych wyjazdowych planach, a ostatnie gorące letnie weekendy zmobilizowały nas by je w końcu zrealizować. Okazało się, że akurat w tym czasie mamy niepowtarzalną szansę, by Lublin zwiedzić niestandardowo – mając za przewodnika smaki międzynarodowego Festiwalu Smaku.

Tegoroczna edycja skupiała się na promocji kuchni ormiańskiej, której specjały serwowano nie tylko na stoiskach, ale również w wybranych restauracjach na starówce. Oczywiście do posmakowania były również liczne produkty regionalne zarówno polskie, jak i innych krajów europejskich. Wystawcy prześcigali się w eksponowaniu tego, co najlepsze, przyciągając prawdziwe tłumy zwiedzających.

Europejski Festiwal Smaków to jednak nie tylko temat jedzenia. Imprezie towarzyszyło wiele artystycznych inicjatyw oraz akcji promocyjnych, wydarzeń i spotkań kulturalnych. Wśród nich nie zabrakło również tych skierowanych do najmłodszych (tańce, występy teatralne), dzięki czemu Festiwal nabrał rodzinnego wymiaru.

Fintikluszki - przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

Fintikluszki – przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi


Fintikluszki - przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

Fintikluszki – przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

lublin-20

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jakby smaku było jeszcze mało, w tym samym czasie na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej miały miejsce obchody Lubelskiego Święta Chleba. Oprócz samego pieczywa, na stoiskach wystawiano inne specjały z regionu – najlepsze łakocie, miody, trunki. Warto podkreślić, że skansen sam w sobie jest naprawdę wart zobaczenia, niezależnie od towarzyszących imprez. A już z pewnością spodoba się dzieciakom.

lublin-32lublin-31lublin-21lublin-24 lublin-34lublin-35

 

Oczywiście Lublin to nie tylko same smaki i długi spacer po najstarszej części miasta i okolicach. Być może kiedyś zawitamy jeszcze do muzeów, galerii i kościołów z folderów miejscowej informacji turystycznej. Tymczasem w zupełności wystarczy nam nieco leniwy i smaczny lubelski weekend. Właśnie takie wspomnienia zostają z nami najdłużej.

 

lublin-10lublin-9lublin-14

 


Tagi
POWIĄZANE WPISY
Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj

Error: Access Token is not valid or has expired. Feed will not update.
This error message is only visible to WordPress admins

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 100zł na pierwszy nocleg z Airbnb