Polska

Smakujemy Lublin – Europejski Festiwal Smaku

-
15 września 2016

Ciekawe miejsce doprawione dobrym smakiem to idealna mieszanka w czasie podróży. Trudno zaprzeczyć, że lubimy „pomaszkiecić”, a kulinaria są dla nas ważną częścią dłuższych czy krótszych wypadów. A jeszcze jeśli uda się trafić na taką ucztę jak Europejski Festiwal Smaków w Lublinie, to dla naszych podniebień nie może być chyba lepiej.

Europejski Festiwal Smaku

Pretekstem do wizyty na Lubelszczyźnie nie była jednak sama impreza kulinarna. Od dawna ten region tkwił gdzieś w naszych wyjazdowych planach, a ostatnie gorące letnie weekendy zmobilizowały nas by je w końcu zrealizować. Okazało się, że akurat w tym czasie mamy niepowtarzalną szansę, by Lublin zwiedzić niestandardowo – mając za przewodnika smaki międzynarodowego Festiwalu Smaku.

Tegoroczna edycja skupiała się na promocji kuchni ormiańskiej, której specjały serwowano nie tylko na stoiskach, ale również w wybranych restauracjach na starówce. Oczywiście do posmakowania były również liczne produkty regionalne zarówno polskie, jak i innych krajów europejskich. Wystawcy prześcigali się w eksponowaniu tego, co najlepsze, przyciągając prawdziwe tłumy zwiedzających.

Europejski Festiwal Smaków to jednak nie tylko temat jedzenia. Imprezie towarzyszyło wiele artystycznych inicjatyw oraz akcji promocyjnych, wydarzeń i spotkań kulturalnych. Wśród nich nie zabrakło również tych skierowanych do najmłodszych (tańce, występy teatralne), dzięki czemu Festiwal nabrał rodzinnego wymiaru.

Fintikluszki - przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

Fintikluszki – przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi


Fintikluszki - przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

Fintikluszki – przedstawienie Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi

lublin-20

Muzeum Wsi Lubelskiej

Jakby smaku było jeszcze mało, w tym samym czasie na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej miały miejsce obchody Lubelskiego Święta Chleba. Oprócz samego pieczywa, na stoiskach wystawiano inne specjały z regionu – najlepsze łakocie, miody, trunki. Warto podkreślić, że skansen sam w sobie jest naprawdę wart zobaczenia, niezależnie od towarzyszących imprez. A już z pewnością spodoba się dzieciakom.

lublin-32lublin-31lublin-21lublin-24 lublin-34lublin-35

 

Oczywiście Lublin to nie tylko same smaki i długi spacer po najstarszej części miasta i okolicach. Być może kiedyś zawitamy jeszcze do muzeów, galerii i kościołów z folderów miejscowej informacji turystycznej. Tymczasem w zupełności wystarczy nam nieco leniwy i smaczny lubelski weekend. Właśnie takie wspomnienia zostają z nami najdłużej.

 

lublin-10lublin-9lublin-14

 


Tagi
POWIĄZANE WPISY
6 komentarzy
 1. Odpowiedz

  Magda

  20 września 2016

  Lublin – piękne miasto. A Wasze zdjęcie to potwierdzają.

 2. Odpowiedz

  Krzysztof

  21 września 2016

  Będąc ostatnio w Lublinie byliśmy właśnie na Festiwalu. Naprawdę było warto 🙂 Na zdjęciach widzę miejsca, które pojawią się na mojej liście do odwiedzenia 🙂

  • Odpowiedz

   Łukasz Kasperek

   29 września 2016

   😉

 3. Odpowiedz

  Ewa

  22 września 2016

  Oczywiscie bylam na festiwalu smaku i to nie pierwszy i mam nadzieje nie ostatni raz.

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb