Polska

Olsztyn-Mazury ze Sprint Air

-
3 sierpnia 2016

Pachnące jeszcze nowością lotnisko Olsztyn-Mazury w Szymanach dopiero odkrywa swój potencjał i czeka na nowe połączenia lotnicze. Tymczasem powietrzne szklaki na warmińskie lotnisko przetarł Sprint Air oferujący połączenie Kraków – Szymany, dzięki któremu oszczędziliśmy sporo czasu na rzecz dłuższego weekendu na Warmii. Na blogu nie robimy zwykle relacji z konkretnych lotów czy lotnisk, ale lotnicze połączenie na Warmię i Mazury na to zasługuje 😉

Warmia-2

Warmia-77

 

Zazwyczaj na krótszych odcinkach latamy tanimi liniami lotniczymi, gdzie ciasno upakowane fotele mają pomieścić jak najwięcej pasażerów. Zwykle jest więc tłoczno i głośno – zwłaszcza, gdy z głośników co chwila rozbrzmiewają komunikaty reklamowe. W Sprint Air czuliśmy się jak w prywatnym samolocie. Maksymalna liczba pasażerów na pokładzie to 33 osoby (samolot Saab 340A), podczas gdy z nami leciało może 10 osób. Na pokładzie zaś hałas może mieć jedynie źródło w pracy silników. Komfort i bezpieczeństwo pasażerów zapewnia bardzo nieliczna, bo jednoosobowa, sympatyczna załoga. Lot minął nam więc w raczej kameralnej atmosferze.

Warmia-1Warmia-79Warmia-80Warmia-81

 

Na lotnisku przywitała nas pustka i cisza na hali przylotów. Tak jakbyśmy dotarli na prywatne lotnisko gdzieś pośrodku leśnej polany. Poza pasażerami Sprint Air i paroma pracownikami lotniska, w  terminalu nie było nikogo, a budynek sprawiał wrażenie dopiero co otwartego. W powietrzu wyczuwalny był zapach drewna, którego elementy doskonale wkomponowano w betonową konstrukcję. W ten sposób nawiązano również symbolicznie do okalających lotnisko mazurskich lasów.

Warmia-4Warmia-75Warmia-74Warmia-71Warmia-72

 

Projektując lotnisko pomyślano również o tym, by sprawnie połączyć je z największym miastem regionu. W 45 minut do Olsztyna zabierze nas kolej (szynobus), która podjeżdża praktycznie pod sam budynek lotniska. Zdaje się, że to miejsce zaprojektowano i zbudowano naprawdę z głową. Nie pozostaje nic innego jak życzyć lotnisku kolejnych przewoźników i pasażerów odwiedzających Warmię i Mazury.

 


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/gdziesak/domains/gdziesakasperki.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175

Informacje praktyczne:

Lotnisko Olsztyn-Mazury (SZY) obecnie obsługuje następujące połączenia:

 • Sprint Air – Kraków, Wrocław, Berlin, ceny od 99zł (w cenie bagaż rejestrowany),
 • LOT – Warszawa,
 • Wizzair – Londyn Luton,
 • Adria – Monachium.

Bilet kolejowy (szynobus) Olsztyn-Szymany Lotnisko – 10zł (online), 14,60zł.

 

Tagi
POWIĄZANE WPISY
4 komentarze
 1. Odpowiedz

  Traveling Rockhopper

  4 sierpnia 2016

  Nawet nie wiedziałam o jego istnieniu 🙂

  • Odpowiedz

   Łukasz Kasperek

   5 sierpnia 2016

   😉

 2. Odpowiedz

  Wojtek

  5 sierpnia 2016

  fajnie opisane tylko, że okalają lotnisko nie warmińskie lasy tylko mazurskie.

  • Odpowiedz

   Łukasz Kasperek

   5 sierpnia 2016

   Dzięki Wojtek! Faktycznie okolice Szczytna to już Mazury. Poprawione 😉

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb