O nas

Kim są Kasperki?

Asia, Łukasz, Maja i Alicja.

Z profesjonalnymi podróżnikami łączy nas jedynie pasja do podróży. Na co dzień funkcjonujemy jak wiele rodzin, w której rodzice dwójki dzieci łączą rodzicielskie obowiązki z pracą na etacie. Nie potrafimy jednak długo wysiedzieć na Górnym Śląsku, gdzie mieszkamy. Kiedy ruszamy w drogę łapiemy dystans do codzienności i w pełni wypoczywamy. W miejsce codziennej rutyny, pośpiechu i stresu budzi się spontaniczność, podekscytowanie i radość. Podróże to nasz mały świat, do którego chętnie uciekamy, gdy tylko nadarza się ku temu okazja. To świat, w którym mamy dla siebie nawzajem czas na wyłączność.

Jak to się zaczęło…

Powszechną opinią jest, że pojawienie się w rodzinie dziecka przynosi kres realizacji podróżniczych marzeń. Przed narodzinami Mai myśleliśmy podobnie, a publikacje intensywnie podróżujących rodzin były dla nas równie niezwykłe jak wyprawa w kosmos. Z czasem stawały się coraz większą inspiracją dając impuls do pierwszych wspólnych podróży.

Ani się obejrzeliśmy kiedy minęły pierwsze dwa lata życia Mai. Okazało się, że w tym czasie zamiast mniej, podróżowaliśmy znacznie więcej niż kiedykolwiek wcześniej we dwójkę. Poza krótszymi podróżami po Europie odwiedziliśmy wtedy również Tajlandię, Chile oraz Oman. W wieku 4 lat Maja ma już za sobą ponad 60 lotów i ponad 20 krajów na swoim koncie. Będąc w trójkę, podróżowaliśmy nie tylko więcej, ale i lepiej. Maja nauczyła nas podróżować niespiesznie, z dziecięcą otwartością i ciekawością. Jej obecność niejednokrotnie zapewniała nam wstęp w miejsca nieprzystępne dla zwykłego turysty i okazała się niezastąpiona w łamaniu bariery pierwszego kontaktu z miejscowymi. Wbrew pozorom podróżowanie z dzieckiem nie zamknęło nam możliwości korzystania z Couchsurfingu, dzięki czemu nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości pielęgnowanych do dziś.

W 2016 roku do naszego składu dołączyła druga córka – Alicja. Tym samym rozpoczęliśmy nowy rozdział rodzinnych podróży, które z pewnością znów wiele nas nauczą. Poza rodzicielskimi dylematami ogromnym wyzwaniem pozostanie organizacja wyjazdów uwzględniając nasze etatowe zobowiązania. Poza tym staramy się podróżować budżetowo, co pociąga za sobą wiele godzin przygotowań i planowania podróży, a także elastyczności w jej trakcie.

Po co blog?

Impulsem do stworzenia naszego bloga było ogromne zainteresowanie znajomych naszymi podróżami z Mają. Blog stanowi nasz podróżniczy i fotograficzny pamiętnik. Zainspirowani innymi blogami o podróżach z dziećmi, chcemy podzielić się także naszymi doświadczeniami i pokazać, że do realizacji podróżniczych marzeń potrzeba zwykle mniej niż się wydaje, a dziecko nie tylko nie jest przeszkodą, ale również otwiera zupełnie nowe możliwości. Wbrew pozorom, może to być łatwe, przyjemne i pouczające zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.