Europa Francja

Nicea dla dzieci

-
17 sierpnia 2016

W tym roku na Lazurowym Wybrzeżu byliśmy już po raz trzeci. Za każdym razem staramy się poznać nowe miejsca, chociaż są i takie jak Nicea, do której zawsze chętnie wracamy. I choć lipcowy zamach przyczynił się do tego, że miasto na chwilę zamarło, a jego nazwa pojawiała się głównie w kontekście zagrożeń terrorystycznych, to nie straciło ono na atrakcyjności i znów przyciąga rzesze turystów. Dzisiaj o tym, co oferuje tym najmłodszym, często wymagającym małym podróżnikom.

Promenada Anglików

Nicejska plaża i deptak to wciąż miejsca cieszące się największą popularnością, nie tylko wśród rodzin. Mimo, iż w ostatnich tygodniach bardziej kojarzone z dramatycznymi lipcowymi wydarzeniami, niż piękną pocztówką Lazurowego Wybrzeża. Jednak nawet kilka dni po zamachu, na nicejskiej plaży i nadmorskim deptaku tłumnie pojawiali się turyści i miejscowi, ucierając tym samym nosa tym, którym zależało na wprowadzeniu stanu powszechnego zastraszenia.

Nicea-11Nicea-10Nicea-9Nicea-43Nicea-38

Dla nas samo plażowanie jest raczej mało atrakcyjne. Parę godzin w tygodniu nam zdecydowanie wystarcza. Do gustu przypadły nam bardziej spacery po szerokim nadmorskim deptaku, gdzie Maja mogła w swoim tempie pieszo lub rowerkiem biegowym pokonywać całkiem spore odległości.

Nicea-39Nicea-40Nicea-41Nicea-42

Promenada Paillon

Znajdujący się w samym centrum park to jednocześnie wielki plac zabaw, którego po prostu nie można przegapić. Doskonale przemyślane i zaplanowane miejsce, gdzie dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Częściej niż turystów można tutaj spotkać miejscowe rodziny.

W gorące dni doskonale sprawdzają się fontanny, dzieciaki za nimi po prostu szaleją. Niestety dorośli mogą im tylko pozazdrościć, zgodnie z regulaminem parku nie mogą z nich korzystać, ani choćby przechadzać się w stroju kąpielowym.

Nicea-45

Nicea-5

Nicea-4

Nicea-36

Nicea-37

Nicea-34

Nicea-7

Nicea-33Nicea-47

Lody u Fenocchio!

Wyciągnięcie dziecka z nicejskiego placu zabaw może być nie lada wyzwaniem. Na szczęście zaproszenie na lody to pokusa, której trudno się oprzeć, a w bezpośrednim sąsiedztwie parku znajdziemy świetną lodziarnię Fenocchio. Do wyboru ponad 90 różnych smaków! Punkt obowiązkowy w Nicei, chociaż od Włochów jeszcze mogliby się trochę nauczyć 😉

Nicea-31Nicea-32

Wzgórze Zamkowe

Być może nazwa nie brzmi zachęcająco, ale nie o sam zamek (a właściwie jego ruiny) chodzi. Warto  się nieco powspinać (co samo w sobie jest dla Mai atrakcją), by na górze odpocząć w zacienionym, przestronnym i spokojnym parku. Oczywiście dla najmłodszych przewidziano kolejne place zabaw 😉 Warto też przejść się nad wodospad, spojrzeć z góry na miasto i piękne, lazurowe wybrzeże.

Nicea-24Nicea-28

Nicea-27Nicea-26

Nicea-25

Nicea-29

Obserwacja samolotów

Jeśli lubicie obserwować samoloty (jak Łukasz i Maja), to Nicea ma do tego doskonale usytuowane lotnisko. Na samym wybrzeżu, na początku słynnej promenady Anglików. Idealne miejsce do śledzenia startów i lądowań to parking (bezpłatny) pobliskiego centrum handlowego CAP3000. A osoby niezainteresowane samolotami mogą skorzystać ze spokojnej, kamienistej plaży (ewentualnie droższa opcja – skoczyć na zakupy) 😉

Nicea-53Nicea-52Nicea-51 Nicea-16

 

Pozostałe wpisy z Lazurowego Wybrzeża i okolicy.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/gdziesak/domains/gdziesakasperki.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Tagi
POWIĄZANE WPISY
6 komentarzy
 1. Odpowiedz

  Marta

  19 sierpnia 2016

  Pięknie tam, ale masz rację, w obliczu niedawnych wydarzeń można się bać odwiedzać to miejsce.

  • Odpowiedz

   Łukasz Kasperek

   19 sierpnia 2016

   Hej Marta, pięknie, pięknie, ale nie pisaliśmy, żeby się bać odwiedzać Niceę. Zagrożenie może czyhać wszędzie niestety, ale to nie powód by się z domu nie ruszać 😉 Pozdrawiamy!

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb