Europa Francja

Lazurowe Wybrzeże – gdzie uciec w szczycie sezonu?

-
25 sierpnia 2016

Dla ceniących sobie prawdziwy odpoczynek wyjazd na Lazurowe Wybrzeże w szczycie sezonu może nie być dobrym pomysłem. Tłoczno jest nie tylko na plażach – głównym celu wakacyjnych wyjazdów, ale również na autostradach i trasach łączących popularne kurorty.  O ile parę dni w plażowym gwarze plus strata czasu w korkach nie są jeszcze tak dotkliwe, to nie wyobrażam sobie całego rodzinnego urlopu w takich warunkach. Na szczęście nawet w szczycie sezonu na południu Francji można skutecznie się wyciszyć. Wystarczy wsiąść w samochód i udać się nieco w głąb lądu.

Corniches-11Corniches-7

Eze

Poza samym wybrzeżem, w regionie znajdziemy wiele małych, urokliwych miejscowości zaszytych gdzieś pomiędzy polami lawendy, a zielonymi wzgórzami. Wspominaliśmy już kiedyś o niesamowicie pięknym i spokojnym Saint Paul de Vence. Podobny małomiasteczkowy klimat zamknięty w średniowiecznych murach i brukowych uliczkach znajdziemy w Eze, niecałe 20 kilometrów od Nicei. Z miasteczka na wzgórzu prowadzi na plażę ścieżka, którą podobno pokonywał codziennie Nietzsche, znajdując w 40-minutowym spacerze natchnienie do napisania swego największego dzieła. Jeśli wolimy jednak zostać ponad poziomem morza i mamy więcej czasu, oprócz spaceru po pięknym miasteczku, można rozważyć wizytę w  ogrodach na szczycie – Jardin Exotique d’Eze .

Corniches-17

Corniches-18

Corniches-16

Corniches-20Corniches-19

Corniches-21

Corniches-14Corniches-15

Three Corniches

Przysłowiowy wiatr we włosach możemy poczuć na Les Trois Corniches (Three Corniches) – trzech malowniczych trasach pomiędzy Niceą, a Menton, położonych na różnych wysokościach. Z najwyższej z nich (Grande Corniche) złapiemy najlepszą panoramę Lazurowego Wybrzeża. Po drodze można zatrzymać się na piknik w parku Grande Corniche. To również świetne miejsce na dłuższe spacery i obserwację przyrody.

Corniches-2 Corniches-24Corniches-9Corniches-3Corniches-5Corniches-4Corniches-22Corniches-23

Nie trzeba szukać daleko od Nicei, by nawet w sezonie cieszyć się spokojem. Wypróbowaliśmy na własnej skórze zaledwie parę kierunków, mając w planach znacznie więcej na kolejny raz. Przynajmniej będzie po co wracać na Lazurowe (oprócz wakacji „u babci”). Następnym razem jednak z pewnością poza sezonem.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /home/gdziesak/domains/gdziesakasperki.pl/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 175
Tagi
POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb