Malezja Świat

Langkawi

-
18 listopada 2016

Co sprawia, że jedne miejsca zapamiętujemy lepiej niż inne? Weźmy jedną z popularnych turystycznie malezyjskich wysp – Langkawi. Mamy tu piękne plaże, lasy deszczowe, wyspiarską sielskość. Zobaczymy dzioborożca na wolności, natkniemy się na warana. Tego samego jednak doświadczymy na wielu innych malezyjskich wyspach. Co innego spacer po jedynym w swoim rodzaju podniebnym wiszącym moście – takie rzeczy tylko na Langkawi.

 

langkawi-18 langkawi-22langkawi-20langkawi-21langkawi-16langkawi-19

 

Na samo wspomnienie mam nogi jak z waty. Krótki spacer mostem zawieszonym nam przepaścią, lekko kołyszącym się na wietrze wystarczył by obudziły się we mnie wszystkie wysokościowe lęki. Dobrze, że Maja nie miała z tym problemu – jakby nigdy nic cieszyła się widokami. Biegała, a nawet podskakiwała na podeście. Przede wszystkim zaś mocno trzymała mnie za rękę, żebym ja nieco mniej się bała. Na górze jest naprawdę pięknie i przyjemnie cicho, ale jakoś trudno było mi skupić się na tych walorach. Zastanawiam się jak to się stało, że lecąc w Chile na paralotni strach odczuwałam jedynie przed startem, a nie będąc kilkaset metrów nad miastem. (Kliknij tutaj, by zobaczyć filmik z lotu.)

 

langkawi-6 langkawi-13langkawi-12langkawi-14langkawi-17

Aby dostać się na Skybridge trzeba wjechać kolejką (cable car). Bilety kupuje się na konkretną godzinę, warto to zrobić wcześniej (np. poprzedniego dnia), bo zainteresowanie jest ogromne.

 

Most mostem, ale przecież nie zapewni atrakcji na dłuższy pobyt. Wróćmy więc na koniec na plaże, które są największą turystyczną przynętą wyspy. Widoki jak znalazł na przetrwanie kolejnego długiego listopadowego wieczoru.

langkawi-24langkawi-23langkawi-2langkawi-9langkawi-7langkawi-4langkawi-3

Informacje praktyczne:

  • Na Langkawi można łatwo i tanio dostać się samolotem – z Kuala Lumpur, Penang, bądź Singapuru. W Air Asia lub Malindo Air bilety można upolować już za kilkanaście złotych.
  • Na wyspę można też przypłynąć promem z Penang – niecałe 3 godziny, RM60 (60zł) w jedną stronę.
  • Po wyspie najwygodniej poruszać się skuterem (kilkadziesiąt złotych za dzień) lub samochodem (od 80zł za mały samochód). My zdecydowaliśmy się na wynajem samochodu (Perodua) na 1 dzień, by objechać większą część wyspy, a pozostałe 3 dni poruszaliśmy się taksówkami.
  • Wyjazd kolejką na Panorama Langkawi – RM45 (45zł) .
  • Wstęp na SkyBridge – RM5.

 

langkawi-1

 

 

Tagi
POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb