Malezja Świat

KL Bird Park – w świecie ptaków

-
12 maja 2016

Podczas kilku dni w Kuala Lumpur specjalnie się nie oszczędzaliśmy – codziennie kilkanaście godzin na mieście, do hotelu wracaliśmy jedynie na prysznic i sen. Maja dzielnie maszerowała – tym razem już nie mogła liczyć na nosidło, tym bardziej na wózek, a w chwilach słabości lądowała w silniejszych ramionach jednego z rodziców. Na szczęście w Kuala Lumpur nie brakuje miejsc wyjątkowo atrakcyjnych również dla dzieci. Jednym z nich jest bezsprzecznie Kuala Lumpur Bird Park. Bogactwo kolorowego ptactwa spacerującego lub latającego tuż obok nas robi niemałe wrażenie, także na dorosłych.

KL Bird Park-1KL Bird Park-11KL Bird Park-4KL Bird Park-3KL Bird Park-10KL Bird Park-8KL Bird Park-13 KL Bird Park-15KL Bird Park-14

 

Czasem trzeba się mieć tutaj na baczności – spokojnie wyglądający bocian może okazać się zbyt zainteresowany naszą osobą, zwłaszcza jeśli trafimy na porę karmienia. Jeden z takich wygłodniałych osobników „zaatakował” mnie i Maję, zostawiając na nodze siną pamiątkę na kształt jego długiego dzioba. Kiedy w końcu pojawił się ptasi opiekun z rybną strawą przeżyliśmy z kolei scenę rodem z „Ptaków” Hitchcocka 😉

KL Bird Park-2KL Bird Park-5KL Bird Park-6KL Bird Park-7

 

Nasze pierwsze miejsce wśród ptasich okazów zajął piękny i wyjątkowy dzioborożec – takiego ptaszyska nie sposób porównywać z żadnym innym. Początkowo myśleliśmy, że można je zobaczyć jedynie w klatkach parku (jako jeden z nielicznych ptaków w parku, dzioborożec był zamknięty). Szybko przekonaliśmy się, że spotkanie dzioborożców na wolności wcale nie należy do rzadkości.

KL Bird Park-22KL Bird Park-23

 

Na uwagę również zasługuje pokaz papuzich umiejętności i sztuczek. Nie spodziewaliśmy się wiele, a daliśmy się pozytywnie zaskoczyć. Na pewno warto zaplanować wycieczkę tak, by na pokaz się załapać. Harmonogram zajęć i pokazów znajdziecie na stronie parku.

KL Bird Park-16KL Bird Park-21KL Bird Park-19KL Bird Park-20KL Bird Park-17KL Bird Park-18

 

W okolicach ptasiego parku można również odwiedzić farmę motyli (pominęliśmy) oraz Park Orchidei. Ten ostatni był akurat przed porą zakwitania orchidei, można sobie tylko wyobrazić jak pięknie wyglądałoby to miejsce kilka tygodni później.

Niedaleko znajduje się również park jeleni, którego nazwa jest nieco na wyrost. W całym parku były zaledwie dwa okazy jelonków. Dowiedzieliśmy się za to o istnieniu kanczyli (czyli myszo-jeleni) i przedziwnego rajskiego ptaka zwanego… kogutem 😉

KL Bird Park-9

Informacje praktyczne

Bilety wstępu: 50RM (~50zł) za osobę dorosłą, 41RM za dziecko od 3 do 11 lat. Sporo, ale naszym zdaniem warto to miejsce odwiedzić.

Do parku najlepiej udać się w godzinach porannych, kiedy dzieje się najwięcej – karmienie ptaków, pokazy z papugami itd.

Jak się dostać? Teoretycznie jest to 10 minut piechotą z głównego dworca kolejowego KL Sentral, ale możliwości bezpiecznego przejścia przez wielopasmowe drogi były ograniczone przez przebudowy przejść podziemnych i ostatecznie zajęło to ponad 30 minut. Bardziej rozsądną opcją byłby dojazd Uberem, o którym na początku podróży jeszcze nie wiedzieliśmy. (Jeśli chcecie się zarejestrować, skorzystajcie z naszego kodu uberkspr84, by otrzymać zniżkę 25zł na pierwszy przejazd).

Na terenie parku jest restauracja Hornbill (dzioborożec), którą zdecydowanie polecamy! Zwykle w parkach tego typu można liczyć jedynie na fast food w nierozsądnych cenach, tutaj natomiast jest zupełnie inaczej. Trzeba tylko uważać na ptaki chętne dołączyć do uczty 😉

 

Jeśli podoba Wam się wpis, będziemy wdzięczni za udostępnienie znajomym. Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku!

 

Tagi
POWIĄZANE WPISY
1 komentarz
  1. Odpowiedz

    Wyprawy w Andy

    17 maja 2016

    Piękne okazy ptaków. Podobny park znajduje się Paryżu oraz w Polskim Ustroniu gdzie są pokazy ptactwa drapieżnego. Robie ogromne wrażenie możliwość zobaczenia tych dzikich zwierząt.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz: