Czytelnia

„Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów” – recenzja książki

-
13 grudnia 2016

Australia wciąż jest poza naszą listą wymarzonych kierunków, przede wszystkim z powodu powszechnej opinii na temat wysokich kosztów podróży. Skoro na świecie jest tyle ciekawych miejsc, które chcemy odwiedzić, zdecydowanie wolimy podróżować taniej. Karol Lewandowski, autor projektu Busem Przez Świat, w swojej najnowszej książce „Australia za 8 dolarów” dowodzi jednak na przykładzie własnej przygody, że podróż po Australii nie musi rujnować budżetu.

8 dolarów australijskich – takim budżetem dziennie dysponowali uczestnicy wyprawy do Australii. „Wyprawa” nie jest tutaj słowem na wyrost, bowiem po Australii poruszali się starym busem Volkswagenem T3 (zwanym Supertrampem), którego na Antypody przetransportowali z Polski.

Książka jest sprawozdaniem z fantastycznej, kilkumiesięcznej podróży po Australii. Chociaż nie jest przewodnikiem, obfituje w informacje praktyczne dotyczące nie tylko samej Australii, ale także planowania i przygotowania całej podróży, w tym pozyskania środków na wyprawę od sponsorów. Sporo uwagi poświęcono również kwestii transportu busa oraz jego specjalnego wyposażenia. Każdy, kto planuje podróż po Australii, zwłaszcza samochodem, z pewnością znajdzie w książce mnóstwo pomocnych informacji.

Książkę czyta się łatwo i szybko, za sprawą dość prostego języka, jakim jest napisana. Może to być postrzegane jako wada, ale zapewne taki miał być charakter książki. W mojej ocenie, mile widziane byłyby nieco głębsze historie z podróży, zwłaszcza dotyczące ludzi, którzy często stanowią zaledwie jej tło.

Czego najbardziej brakuje w „Australii za 8 dolarów” to wyższej jakości zdjęć w wydruku. Blog „Busem Przez Świat” pełen jest świetnych obrazów i patrząc na blade zdjęcia w książce czuję spory niedosyt. Na szczęście zostaje to zrekompensowane „interaktywnością” książki i licznymi odnośnikami z kodem mozaikowym (QR code) do materiałów audiowizualnych, które świetnie uzupełniają treść.

„Busem Przez Świat. Australia za 8 dolarów” można zamówić m.in. w księgarni labotiga.pl lub wydanie z autografem w sklepiku autora – sklepzpodrozy.pl.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy do rozdania 2 egzemplarze książki. Aby otrzymać jeden z nich, napisz w komentarzu pod wpisem kilka słów o swojej wymarzonej podróży samochodem. Konkurs trwa do czwartku, 15 grudnia 23:59. Autorów najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książką „Australia za 8 dolarów”.

Tagi
POWIĄZANE WPISY
Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 100zł na pierwszy nocleg z Airbnb