Bajka Pana Kleksa
Polska Śląskie

Bajka Pana Kleksa w Katowicach

-
4 grudnia 2019

Na półkę trafiła skurzona i mocno sfatygowana. Książka z mojego dzieciństwa, wielokrotnie czytana i przeglądana od deski do deski. Rok temu przeczytałyśmy ją wspólnie, potem Maja pochłonęła ją jeszcze raz sama. Pomyślałyśmy wtedy, że fajnie by było mieć możliwość wkroczenia choć na chwilę do tego barwnego świata Pana Kleksa. Poza tym w Akademii przydałyby się w końcu jakieś rezolutne dziewczyny. Gdy tylko dowiedzieliśmy, że takie miejsce właśnie powstało w Katowicach musieliśmy czym prędzej wpaść z wizytą!

Dziewczynki postanowiły sprawę potraktować poważnie i odpowiednio się do niej przygotować. Było zatem ponowne odkurzenie lektury „Pana Kleksa” Jana Brzechwy i domowe kino o jego przygodach (film z 1984 roku). Nawet nie wiem kiedy dziewczynki bezbłędnie nauczyły się piosenek z filmu. W ubiegły wtorek w pełni gotowości wyruszyliśmy do Bajki Pana Kleksa.

Gdzie szukać Bajki Pana Kleksa?

Pan Kleks i jego bajkowa kraina znajduje się na terenie katowickiej Fabryki Porcelany. Składa się z połączonych ze sobą stref tematycznych nawiązujących do wątków z książki oraz filmu, takich jak:

Ostatni rezerwat przyrody – dzieciaki wyposażone w lupy szukają tutaj insektów i przyglądają się ukrytym w lesie ptakom.

Kraina Szpaka Mateusza – ma między innymi kolorową ścianę z guzikami, szafę z szufladami pełnymi bajek i piosenek. W szpitalu chorych sprzętów dzieci zajmą się ich „leczeniem”. A to tylko kilka z zajęć, które czekają odwiedzających w tej strefie.

Kuchnia Pana Kleksa – czyli pełne kolorów pomieszczenie, gdzie pan Kleks w magiczny sposób tworzy dania dla uczniów Akademii.

Psi Raj – w tej strefie znajdziemy psy z różnych książek/bajek, maskotki, gry planszowe; w relaksującej scenerii błękitu i bieli.

Królestwo Bajdocji, Abecja, Statek Pana Kleksa – nawiązują bezpośrednio do Podróży Pana Kleksa. Na statku dzieci poszukają morskich stworów, poćwiczą wiązanie węzłów, czyli trenują umiejętności niezbędne w czasie morskich wypraw.

Planeta Fantazja – strefa, którą zainteresują się zwłaszcza starsze dzieci, wprowadzane w kosmiczny świat.

 

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 9.00-19.00
sobota – niedziela 10.00-20.00
nieczynne: 24, 25 i 31 grudnia 2019

Ceny biletów (wstęp o określonej godzinie):
Normalny – 29 zł
Ulgowy (od 2 do 13 lat) – 25 zł
Rodzinny 2+2 – 98 zł
Bilet dla dodatkowego dziecka – 19 zł

Bajka Pana Kleksa jest przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia, ale dorośli będą się tutaj równie dobrze bawili towarzysząc w bajkowej podróży najmłodszym. Na zwiedzanie i zabawę należy przeznaczyć około dwóch godzin.

Był tylko jeden „problem” z katowicką Bajką Pana Kleksa. Nasze dziewczynki po prostu nie chciały z niej wyjść!

Tagi
POWIĄZANE WPISY

Zostaw komentarz:

Asia, Łukasz, Maja i Alicja Kasperek

Cześć! Jesteśmy rodziną, która nie wyobraża sobie życia bez podróży. Na co dzień mieszkamy i pracujemy na Śląsku. Staramy się uciekać od rutyny i codziennego pośpiechu, więc gdy to tylko możliwe, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Odkąd pojawiła się Maja, podróżujemy wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko wtedy podróż może być naprawdę udana! A jak to się zaczęło, przeczytacie na stronie "O nas".

Szukaj
Kategorie

Newsletter

Airbnb
Airbnb

Zarejestruj się i odbierz 138zł na pierwszy nocleg z Airbnb